fbpx

Matistamine ja värvimine

Klaaside matistamine ja värvimine on kaks võimalust kuidas klaasi läbipaistmatuks muuta või neile mustrit kanda. Matistatud ja värvitud klaasi kasutatakse juhul, kui eesmärk on lasta läbi valgust, kuid samal ajal takistada läbipaistvust.

Klaasi matistamine toimub tavaliselt kas liivapritsiga või keemilise söövitamise teel.

Liivapritsiga matistamine muudab klaasi pinna ühtlaselt matiks. Matistatud pind jääb natuke kare ja on sellest tulenevalt kergem määrduma ning raskemini puhastatav. Kareduse vähendamiseks ja puhastamise lihtsustamiseks on võimalik liivapritsiga matistatud pinnad katta erinevate vahenditega, mis muudavad pinnad määrdumisele vastupidavamaks. Liivapritsi kasutamine võimaldab šabloonide abil tekitada pinnale erinevaid mustreid. Liivaga matistamist on võimalik kasutada ka peeglitel.

Keemline matistamine ehk satiinmatistamine tagab kvaliteetse mati klaasi, mis on oluliselt siledam, kui liivapritsiga matistatud klaasi pind ja käega katsudes siidjas. Klaasi söövitamine toimub spetsiaalse happega, mis muudab klaasi pinna matiks ja siledaks. Tänu siledale pinnale on keemiliselt matistatud klaas paremini mustust hülgav ja seda on lihtsam puhastada.

Klaasi värvimine toimub selleks spetsiaalselt mõeldud värvidega kas kuumvärvimise või külmvärvimise teel. Taustvärvitud klaas ei paista läbi. Soovi korral on võimalik klaasi värvida ka osaliselt. Taustavärvitud klaas talub niiskust ja kuumust ning seda võib kasutada näiteks saunas.

Kuumvärvitud klaas on karastamise käigus ühelt poolt klaasile kantud värvikihiga kaetud klaas. Kuumvärvitud klaasi värvitoonid on piiratud, kuid seda võib kasutada ka välitingimustes.

Külmvärvitud klaasi on võimalik tellida pea igas värvitoonis, kuid seda ei ole soovitatav välitingimustes kasutada.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke meiega ühendust numbril 6 48 58 68 või küsige pakkumist kirja teel.

Dušinurk mustermatistusega Mustermatistus klaasil Mustermatistus klaasil Peegel matistatud liblikaga

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com